top of page

PureTech motors trešo reizi pēc kārtas uzvar konkursā „Gada dzinējs” (Engine of the Year)

2017. gada 25. oktobris

Norisinoties 18. starptautiskajam konkursam „Gada dzinējs” Štutgartē, tās starptautisko žurnālistu žūrija„2017. gada dzinēja” balvu piešķīra 1,2 litru 3-cilindru turbo PureTech benzīna dzinējam kategorijā dzinējiem no 1,2 līdz 1,4 litriem.


Rūpnīcas un tirdzniecības veiksmes stāsts 


Jau trešo gadu pēc kārtas balvas „Gada dzinējs” saņemšana apstiprina šī dzinēja komerciālos panākumus. Dzinējs pieejams ar jaudu 110 un 130 ZS (PureTech 110 ZS Stop&Start un PureTech 130 ZS Stop&Start). Ar vairāk nekā 850,000 saražotām vienībām, tā ražošanas apmēri pārsniegs 1 miljonu vienību jau līdz 2019. gadam.

Ar 1,2 litru PureTech 110 ZS un 130 ZS dzinējiem versiju aprīkoti vairāk nekā 90 modeļu automašīnas 70 pasaules valstīs. 2017. gadā ar to aprīkot arī tādi PSA Grupas (PSA Groupe) jaunākie automašīnu modeļi kā Citroën C3, gaidāmais jaunais modelis C3 Aircross kompaktais krosovers. Protams, tas ir pieejams arī populārākajos CITROËN modeļos, kā C4, C4 Cactus, C4 Picasso, Grand C4 Picasso un Berlingo.

Eiropas tirgū 1,2 litru 3-cilindru PureTech moduļu grupa pārstāv 1/3 no PSA Grupas kopējā benzīna un dīzeļdzinēju klāsta.


Ar lielāku veiktspēju un videi draudzīgāks piedāvājums


Tirgū atpazīstams pēc tā braukšanas komforta pat pie viszemākajiem apgriezieniem, 1,2 litru 3-cilindru turbo PureTech dzinējs turpina pilnveidoties un līdz 2017. gada beigām tiks vēl uzlabota tā veiktspēja un samazināts degvielas patēriņš (līdz 4%):

– daļiņu filtra ieviešana (GPF – Gasoline Particulate Filter), lai samazinātu daļiņu izmešu daudzumu vairāk nekā par 75%, kas kā obligāta prasība saskaņā ar Eiropas standartiem būs sākot ar 2020. gadu;

– efektivitātes optimizācija, pateicoties degšanas cikla attīstībai un 250 bāru iesmidzināšanas spiedienam;

– mehāniskās berzes samazināšana un jauna turbo kompresora ieviešana;

– aerodinamikas optimizēšana, padarot motoru kompaktāku.

Komentējot balvas saņemšanu, Kristians Čapelle (Christian Chapelle), PSA Grupas viceprezidents, sacīja: „Šīs balvas saņemšana apstiprina mūsu benzīna dzinēju izcilo kvalitāti un veiktspēju. Mēs turpinām attīstīt iekšdedzes dzinējus, lai padarītu tos efektīvākus un videi draudzīgākus, un tajā pašā laikā, lai pilnvērtīgāk risinātu enerģētikas problēmas.”

bottom of page