top of page

Citroën prezentē 3. paaudzes Berlingo

2018. gada 21. februāris

Jauna nodaļa stāstā par Citroën leģendu BERLINGO

Atjaunojot Berlingo, Citroën zīmols turpina patiesas automašīnu nozares segmenta ikonas evolūciju, ko Citroën radīja pirms 22 gadiem. Berlingo atsevišķās valstīs ir kļuvis par sava segmenta kvalitātes etalonu. Līderis savā segmentā, Citroën, zināja, ka inovācijas un jauninājumi ir jāievieš ar domu par daudzveidību un praktisku, ko atspoguļo, piemēram, trīs neatkarīgu pasažieru sēdekļu ieviešana aizmugurē, daudzfunkcionālais jumts Modutop® vai atverams aizmugurējais logsCitroën īstenoto pārmaiņu mērķis ir nodrošināt dinamisku stilu, komfortu un kvalitāti uz ceļa. Berlingo panākumi nav pakļauti laikam, jo 2017. gadā tika saražots rekordliels 2. paaudzes Berlingo VP+VU modeļu, kuru ražošana tika uzsākta 2008. gadā, skaits, pārspējot 2016. gada ražošanas rekordu par 165 000 vienību. No visiem Citroën modeļiem, kas tika tirgoti 17 valstīs 2017. gadā, Berlingo ieņem otro vietu pēc visvairāk pārdotā Citroën C3 modeļa. Eiropā pēc pārdošanas apjomiem Citroën Berlingo ieņem stabilu otro vietu atpūtai paredzēto automašīnu segmentā un trešo vietu vieglo kravas automašīnu segmentā. Kopumā, kopš nonākšanas pārdošanā 1996. gadā, tika saražots vairāk kā 3,3 miljoni Berlingo automašīnu.


Spēcīgs raksturs: Jaunā Berlingo morfoloģija un stila kodi


Jaunais Citroën Berlingo saglabā nosvērtu un pārliecinātu stilu, ko papildina svaigs un spēcīgs raksturs: atšķirīgs korpusa stils ar izvirzītu vējstiklu, kā arī augstāku un īsāku priekšu, ko nodrošina EMP2 platformas izmantošana, 

 • Priekšpuses dizains atbilst Citroën zīmola vizuālajai identitātei, ko nodrošina divu līmeņu gaismas elementi, kā arī miglas lukturu noapaļotās līnijas, 

 • Virsbūves plūstošās līnijas papildina Airbump® uz durvju apakšas, bet elegantais jumta risinājums piešķir virsbūvei papildu vitalitāti, 

 • Berlingo ir aprīkots ar Citroën raksturīgo interjeru, kas nesatur neko lieku, un plašu instrumentu paneli,

 •  Krāsainas personalizācijas iespējas: 

 • Komplektācija baltā vai oranžā krāsā (XTR),

 • Divi garumi M (4,40 m) un XL (4,75 m), kā arī 5 vai 7 pasažieru vietas.Vairāk viedo risinājumu ērtībai un labsajūtai

Jaunais Citroën Berlingo izmanto savas priekšrocības, lai nodrošinātu komfortu ikdienā:

 • Trīs atsevišķi sēdekļi, kurus ir iespējams ātri un vienkārši novietot bagāžas nodalījumā ar Magic Flat®*, nodrošina nepārspējama modificēšanas iespējas. Nolokāmo pasažiera sēdekli priekšā ir iespējams nolocīt pilnībā, iegūstot papildus 2,7 metrus M versijā un 3,05 metrus XL versijā.

 • Durvis sānos ir aprīkotas ar elektriskajiem logiem.

 • Savā automašīnu klasē lielāko bagāžas nodalījumu M versijā ir iespējams palielināt par 100 litriem līdz 775 litriem, bet ērto piekļuvi tam nodrošina atverams aizmugurējais logs. 28 ērti un plaši mantu glabāšanas nodalījumi ar kopējo tilpumu līdz pat 186 litriem. 

 • Jaunās paaudzes Modutop® daudzfunkcionālais jumts nodrošina vairāk gaismas, bet cimdu nodalījums ir izveidots vēl ērtāks pateicoties "Airbag in Roof" (gaisa spilvens jumtā) sistēmai.Atpūtai paredzētā automašīna ar 19 jaunākās paaudzes atbalsta sistēmām

 • Jaunā Citroën atpūtai paredzētā automašīna ir aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām nozarē. Citroën Berlingo jaunākais modelis ir aprīkots ar 19 autovadītāja atbalsta un manevrēšanas sistēmām. Šo sistēmu mērķis ir nodrošināt augstāko aizsardzības līmeni, nepieļaujot uzmanības trūkumu un novēršot nelaimes gadījumus.

 • Krāsains ekrāns: sistēma sniedz vadītājam noderīgu informāciju vadītāja redzamības zonā. Uz krāsainā ekrāna redzamā informācija (ātrums, kruīza kontroles parametri, maršruts, utml.) ir nepārtraukti pieejama vadītājam bez vajadzības novērst acis no ceļa. 

 • "Activ Lane" brīdinājuma sistēma: sistēma izmanto kameru, lai sekotu joslu marķējumiem un noteiktu brīdi, kad automašīna nejauši pamet savu joslu. Brīdī, kad sistēma nosaka, ka automašīna šķērso joslas līnijas, tā vienmērīgi ievirza automašīnu atpakaļ joslā. Braukšanas virziena korekcijas laikā mirgo gaismas indikators. Ja autovadītājs vēlas kontrolēt transportlīdzekļa trajektoriju pilnībā, virziena korekciju var nobloķēt, spēcīgi satverot stūri (piemēram, izvairoties no sadursmes ar citu transportlīdzekli).  Korektīvā procedūra tiek pārtraukta pēc indikatora aktivācijas. Sistēma darbojas, kad automašīnas ātrums ir no 65 km/h līdz 180 km/h.

 • Autovadītāja uzmanības kontroles sistēma: brīdina autovadītāju, ja atklāj uzmanības trūkumu. Sistēma nosaka autovadītāja uzmanības līmeni, identificējot trajektorijas anomālijas pret joslu marķējumu, izmantojot daudzfunkcionālo kameru vējstikla augšpusē. Šī funkcija ir īpaši pielāgota ātriem ceļiem, kur atļautais braukšanas ātrums ir virs 65 km/h. Paziņojums par kafijas pauzi: informē autovadītāju par to, ka ir pienācis laiks atpūsties. Sistēma nostrādā brīdī, kad autovadītājs ir bez pārtraukuma braucis 2 stundas ar ātrumu virs 65 km/h.

 • Uzlabota ceļazīmju un ātruma ierobežojumu atpazīšana: automašīna automātiski nosaka un nolasa ceļa zīmes, tai skaitā ātruma ierobežojumus, izmantojot daudzfunkcionālo kameru automašīnas vējstiklā. Uz ceļa zīmēm norādītais atļautais maksimālais ātrums tiek parādīts 3,5 collu krāsainajā displejā instrumentu panelī. Informācija tiek atjaunināta, kad automašīna pabrauc garām ātruma ierobežojuma zīmēm, kā arī sistēma ņem vērā atļautā ātruma datus no navigācijas sistēmas.

 • Adaptīvā kruīza kontrole ar STOP funkciju (ar EAT8): šī sistēma izmanto daudzfunkcionālo kameru, kas atrodas vējstikla augšdaļā, divu funkciju īstenošanai: automātiska transportlīdzekļa ātruma saglabāšana atbilstoši vadītāja norādītajai vērtībai un automātiska distances pielāgošana līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Sistēma automātiski atpazīst priekšā braucošas automašīnas, kas dodas tanī pašā virzienā. Sistēma automātiski pielāgo braukšanas ātrumu priekšā braucošās automašīnas ātrumam, izmantojot bremzēšanu, lai saglabātu nemainīgu ātrumu.Plaša dzinēju izvēle

Apvienojot dizainu, komfortu un praktiskumu, jaunais Citroën Berlingo piedāvā dinamisku un patiesu braukšanas baudu pateicoties jaunajai platformai un efektīviem jaunākās paaudzes dzinējiem ar zemu degvielas patēriņu un minimālu CO2 izmešu līmeni. Jaunais Berlingo ir pieejams gan ar benzīna, gan dīzeļdegvielas dzinējiem, kas ir pielāgoti gan pilsētai, gan laukiem. Dzinēji ir videi draudzīgi, bet ar augstu veiktspēju.

Tāpat jaunais Citroën Berlingo ievieš 8 pakāpju automātisko ātrumkārbu EAT8 (atkarīgs no versijas), kas uzlabo braukšanas komfortu jebkurā attālumā. PureTech 1,2 benzīna dzinēji: PureTech 110 S&S 6 ātrumu manuālā ātrumkārba un  PureTech 130 S&S EAT8* BlueHDi 75 S&S manuālā ātrumkārba, BlueHDi 100 manuālā ātrumkārba, BlueHDi 100 S&S manuālā ātrumkārba, BlueHDi 130 S&S 6 ātrumu manuālā ātrumkārba vai EAT8.

bottom of page